Zarabiaj na bateriach

Właśnie odezwał się do mnie, a właściwie przypomniał o sobie mój były wspólnik, z którym kiedyś razem robiliśmy strony internetowe.

Kilka miesięcy temu cos mu się odwidziało i stwierdził, że strony pieniędzy nie przyniosą i przekonywał mnie, że dobry interes to baterie do laptopów używanych (Bateriedolaptopow.eu). Po prostu pewnego dnia przyszedł do naszego biura i powiedział do mnie – “zainwestuj w baterie”. Wyczytał o tym na jakimś forum o zarabianiu. Początkowo nawet mi się ten pomysł podobał i byłem skłonny rozważyć jego plan. Przygotowałem nawet pod ten biznes stronę internetową i zacząłem ją promować w internecie.

Jednak później doszedłem do trafnego chyba wniosku, że takie baterie to porywanie się z motyką na słońce. Przecież jesteśmy za mali i nie mamy tyle kapitału co większe firmy i mogą mieć o wiele lepsze ceny zakupu. Po za tym jesteśmy za mali żeby odpowiednio rozkręcić system sprzedaży. Do tego jeszcze marketing i akcje promocyjne. Na szczęście dałem sobie w porę spokój i nie wszedłem w ten interes. Koleś nie wytrzymał nawet trzech miesięcy i już zwija interes. Tak to już bywa, że w naszym kochanym kraju żyje zbyt wiele osób, które na każdym kroku chcą innych ludzi zrobić w balona i najzwyczajniej w świecie okraść.