Wypełnianie luki na rynku usług finansowych

Działalność firm pożyczkowych wypełnia lukę na rynku usług finansowych. W dzisiejszych czasach banki wyjątkowo starannie selekcjonują wnioski, a kredytów udzielają jedynie osobom spełniającym wysokie wymagania (jest ich generalnie sporo, ale wszystkie sprowadzają się do posiadania zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie). Oferta pozabankowych firm pożyczkowych dla osób zadłużonych skierowana jest zatem w głównej mierze do tych osób, które nie są w stanie sprostać tym wygórowanym kryteriom.

Warto przy tej okazji zauważyć, że takich ludzi jest w naszym kraju coraz więcej. Trudna sytuacja gospodarcza, problemy na rynku pracy, niskie wynagrodzenia, stale rosnące ceny – to wszystko powoduje, że przeciętnemu Polakowi coraz trudniej jest związać koniec z końcem. Na dodatek dostanie kredytu nie jest proste. Zupełnym przeciwieństwem są natomiast pożyczki pozabankowe. Łatwy i powszechny dostęp do nich sprawia, że są to jedne z najbardziej poszukiwanych produktów finansowych. Na ich korzyść przemawiają niskie wymagania oraz zredukowane do niezbędnego minimum formalności. Pieniądze od ręki to zatem żaden problem.

Firmy pożyczkowe nie sprawdzają finansowej historii swoich klientów, w związku z czym o wsparcie zabiegać mogą osoby, które Biuro Informacji Kredytowej określiło mianem nierzetelnych dłużników. Decydując się na pożyczkę pozabankową, trzeba jednak uważać – rynek finansowy stwarza niestety pole do działania dla oszustów, dlatego dla bezpieczeństwa własnego portfela najlepiej wybierać znane i sprawdzone instytucje finansowe.

Dodaj komentarz