Radio internetowe

Internet zaczyna odgrywać coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że niektóre, dobrze znane rzeczy ulegają ewolucji pod wpływem internetu.

Przykładem może być radio i telewizja. Dotychczas media te prowadzone tylko i wyłącznie na podstawie pozwoleń i koncesji, dzisiaj zostały praktycznie uwolnione. Radio internetowe dla Polskich klubowiczów (Radioklub.pl) stało się czymś zupełnie normalnym. Każdy kto tylko chce, może bez żadnych formalności prawnych zostać nadawcą radia internetowego. Ilość słuchaczy stacji radiowych w internecie lawinowo rośnie. Prostota obsługi, duży wybór kanałów i bardzo dobra jakość przekazu sprawiają, że ludzie przestają zupełnie używać już zwykłe radioodbiorniki. Bardzo podobnie jest z telewizją internetową.

Zdobywa ona coraz większą popularność dzięki wolności jaką daje. Aby obejrzeć film, czy jakiś program, nie trzeba już czekać na konkretną godzinę. Teraz można z każdego miejsca o dowolnej porze wybrać sobie i odtworzyć co tylko się chce. Wprawdzie telewizja nie jest jeszcze tak rozpowszechniona jak radio internetowe, ale bardzo podobnie ewoluuje w tym samym kierunku. Coraz więcej osób zaczyna oglądać telewizję przez internet, a nie tak jak do tej pory na zwykłym telewizorze z analogowym sygnałem.

One Reply to “Radio internetowe”

  1. Pingback: Radio internetowe | Twoje miejsce w sieci.

Dodaj komentarz