Pożyczki pozabankowe – tylko rozważne decyzje

Zdarzają się czasami takie sytuacje, kiedy to musimy podjąć decyzję o pożyczeniu pieniędzy od instytucji finansowej. Coraz częściej ze stosownymi wnioskami zwracamy się nie do banków, ale do firm pożyczkowych, gdzie gwarancja uzyskania potrzebnych środków jest nieporównywalnie większa. Odmowa udzielenia pożyczki pozabankowej zdarza się naprawdę sporadycznie. Wspomniane tu firmy kuszą nas maksymalnie uproszczonymi formalnościami oraz niskimi wymaganiami zwykle ograniczającymi się do okazania dowodu osobistego.

Nie musimy mieć wysokiej zdolności kredytowej, aby ubiegać się o pożyczkę. Dostaniemy ją szybko – bez zagłębiania się w naszą finansową historię. Wszystko to brzmi niezwykle atrakcyjnie, ale pamiętajmy o tym, nie dać się zwieść reklamom. Każdej instytucji finansowej – bez względu na to czy jest to bank, czy firma pożyczkowa oferująca prawdziwe kredyty bez bik – zależy przede wszystkim na pozyskaniu możliwie jak największej liczby klientów. Tym lepszy wówczas dla nich zarobek. Reklamy natomiast powinniśmy traktować z ogromnym dystansem, ponieważ mają one tendencję do znaczącego zniekształcania rzeczywistości.

To, co widzimy w reklamie w zasadzie nigdy nie pokrywa się z tym, z czym mamy do czynienia w realu. Zanim więc pobiegniemy podpisać umowę w sprawie pożyczki, zastanówmy się czy to właśnie od tej firmy chcemy pożyczyć pieniądze. Dokładnie przeanalizujmy to, co poszczególne parabanki mają nam do zaoferowania. Nie ma innego sposobu, jeśli chodzi o wybór takiej oferty pożyczkowej, która zaspokoi nasze potrzeby i będzie adekwatna do naszych możliwości finansowych.

Dodaj komentarz