Pożyczki pod zastaw mieszkań

Trudno znaleźć dziś osobę, która jeszcze nie brała żadnego kredytu ani pożyczki, w tym także pożyczki pod zastaw mieszkania. I nie mowa tutaj o tych, którzy jeszcze się uczą czy studiują, ani tych, którzy spokojnie czekają aż listonosz przyniesie im kolejną emeryturę, ale ludziach w kwiecie wieku, którzy nadal marzą o tym, żeby coś osiągnąć, do czegoś w życiu dojść.

Jak pokazują liczne badania kredyty mieszkaniowe chociażby najczęściej zaciągają ludzie młodzi, absolwenci szkół wyższych, z co najmniej rocznym doświadczeniem w pracy. I co mogłoby wydawać się sprzeczne z polityką banków w kwestii udzielania kredytów hipotecznych, to jednak częściej starają się o nie single. Do tego przeważają kobiety. A zdawać by się mogło, że skoro najlepszymi dla banku klientami-kredytobiorcami są bezdzietne małżeństwa to właśnie im banki powinny udzielać najwięcej kredytów. Na co najczęściej decydują się młode osoby? Na zakup mieszkania dwu- lub trzypokojowego.

Coraz częściej także w stanie deweloperskim, niż z rynku wtórnego. Co oznacza, że w mieszkanie trzeba będzie wpakować jeszcze trochę pieniędzy. A tym smaym prócz kredytu będą musiały jeszcze wziąć pożyczkę gotówkową na wyposażenie mieszkania. Zazwyczaj nie mogą one zaciągnąć chociażby pożyczki dla firm pod zastaw mieszkań (Bankii.pl), bo są za młodzi, żeby cokolwiek posiadać, a mieszkanie i tak jest bardziej banku niż ich, przynajmniej do czasu, kiedy nie spłacą kredytu mieszkaniowego. Młodzi ludzie myślą przyszłościowo, wolą spłacać kredyt czy pożyczkę niż wydawać pieniądze na wynajem mieszkania.

Dodaj komentarz