Pomysł na wycieczkę do Kalabrii

Przygoda każdego z nas z serwisami informacyjnymi zaczęła się od ich przeglądania. Czytanie artykułów napisanych przez inne osoby było dla wielu z nas codziennością. Ja dla przykładu dzięki znajomości internetu znalazłem i zrealizowałem pomysł na wycieczkę do Kalabrii.

Część jednak postanowiła zrobić trochę więcej w tym kierunku, zabierając się za własnoręczne pisanie artykułów. Nie mówię tutaj o konieczności podjęcia współpracy z wielkimi portalami informacyjnymi – obojętnie z jakiej to dziedziny. Wrócę do swojej osoby i przypomnę, że dzięki temu iż byłem na południu Włoch mam teraz własny portal i jego głównym tematem jest Kalabria.  Każdy musi od czegoś zacząć, a pisanie artykułów dla dopiero co otwartego – rozwijającego się – serwisu nie powinno być dla nikogo ujmą na honorze. Pisząc wyrabiamy swój własny, niepowtarzalny, styl.

Warto podpierać się różnego rodzaju książkami, jednak nie powinniśmy kopiować żywcem innych autorów. Dobrze również, by pisanie artykułów nie było dla nas tylko smutnym obowiązkiem, który musimy wykonać. Warto robić coś, co robić po prostu lubimy. Zmuszanie się do czegokolwiek nigdy nie będzie przynosiło dobrych skutków, a również czytelnicy dostrzegą, że dany artykuł pisany jest na siłę. Nie ma przecież sensu w zmuszaniu się do czegoś, czego robić nie chcemy.

Dodaj komentarz