Pomysł na biznes bez stania w urzędach

Żeby założyć własną działalność gospodarczą nie trzeba już godzinami stać w urzędach. Najpierw usprawniono ich działanie i postarano się, żeby można było formalności załatwić przy jednym okienku. Już niedługo będzie to także możliwe za pośrednictwem Internetu. Będzie można wypełnić formularz i za pomocą jednego kliknięcia wszystko załatwić.

Oczywiście wszystko to zapewne wygląda ładnie tylko w teorii, a w praktyce i tak trzeba będzie gdzieś wystać. Jednakże sam pomysł należy docenić. Tym bardziej, ze żyjemy przecież w XXI wieku, gdzie większość rzeczy można załatwić online, bez konieczności wychodzenia z domu. Żeby w ogóle móc myśleć o swojej firmie trzeba mieć na nią jakiś pomysł. Najlepiej, jeśli będzie on bardzo przemyślany. Warto porozmawiać o nim z rodzina, najbliższymi. Jeśli nie posiada się własnych funduszy, trzeba także sporządzić biznesplan. I to z nim należy udać się do banku. To jedyna możliwość na otrzymanie pożyczki, kredytu na otwarcie działalności gospodarczej.

Młodzi ludzie, tuż po studiach, mogą ubiegać się o dotacje z Urzędu Pracy lub na pomoc z Unii Europejskiej.  Własny biznes to masa obowiązków, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę na samym początku. Nikt bowiem nie mówi jak jest trudno, z czym wiąże się założenie własnej firmy, ile trzeba pracować, żeby osiągnąć sukces. Po za tym trzeba jeszcze mieć naprawdę dobry pomysł na biznes. Pracując u kogoś zawsze dostaje się wypłatę na konto, nie trzeba się martwić o płacenie podatków, wystarczy tylko iść do pracy na 8 godzin i później ma się już wolne. Tymczasem własna firma to ciągła praca.

Zainteresowanych odsyłam na ciekawe forum gdzie każdy znajdzie pomysł na własny i dochodowy biznes

Dodaj komentarz