Pojemniki na osiedlach mieszkaniowych

Obowiązkiem administratora osiedla mieszkaniowego jest zapewnienie mieszkańcom miejsc, gdzie będą mogli oni wyrzucać śmieci. W chwili obecnej wymogi są takie, aby w miejscach takich znajdowały się odpowiednio oznakowane pojemniki przeznaczone do selektywnego segregowania odpadów.
W takim układzie wzrasta zapotrzebowanie na pojemniki odznaczające się odpowiednio dużymi gabarytami oraz pojemnością. Bardzo chętnie są na osiedlach wykorzystywane pojemniki na odpady 1100l. Dostępne są one w dwóch wersjach – metalowej oraz z tworzyw sztucznych. Najczęściej na osiedlowych śmietnikach znajdują się obecnie modele z tworzyw sztucznych o różnych kolorach – w zależności od tego jaki typ odpadów można w nich umieszczać. Są to najczęściej modele na papier, szkło, plastik oraz na odpady organiczne. Niekiedy na szkło oraz na odpady organiczne stosuje się pojemniki metalowe.
Ogromną zaletą nowoczesnych pojemników na odpady jest ich wytrzymałość. To zasługa odpowiedniej konstrukcji, a także materiału zastosowanego do produkcji. To wszystko nie jest przypadkowe. Należy przecież mieć na uwadze fakt, że pojemniki są nieustannie narażone na działanie szeregu niekorzystnych czynników – i ludzkich, i atmosferycznych. Ponadto z ich użytkowaniem nie może być kłopotów – muszą być zatem wygodne w obsłudze i dające się w szybki sposób opróżnić z zawartości. Każdy pojemnik można dodatkowo zabezpieczyć, aby śmieci do niego nie wrzucały niepowołane osoby. Najczęściej stosowane zabezpieczenie to łańcuch z kłódką.

Dodaj komentarz