Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane rozwiązanie mające na celu efektywne oczyszczanie ścieków, które powstają każdego dnia w jednorodzinnych gospodarstwach domowych. Oczyszczalnie zyskują sobie coraz to więcej zwolenników – bardzo ważne jest to, aby typ oczyszczalni dopasować do konkretnych potrzeb i uwarunkowań.
Rodzajów biologicznych oczyszczalni ścieków można wymienić wiele. Do tych najbardziej rozpowszechnionych zaliczają się oczyszczalnie z drenażem rozsączającym – sporo przydatnych informacji na ich temat można znaleźć m. in. tutaj. Wzbudzają one spore zainteresowanie – i nie dzieje się tak bez powodu, albowiem są one uznawane za wyjątkowo efektywne. Znakomicie oczyszczają ścieki, aczkolwiek aby pracowały wydajnie, muszą zostać spełnione pewne warunki, bez których przedsięwzięcie się nie powiedzie.
Zacząć trzeba w tym momencie od tego, że nie wszystkie działki nadają się do tego, by wybudować na nich oczyszczalnię z drenażem rozsączjącym. Po pierwsze – działka musi się odznaczać odpowiednimi rozmiarami, małe nie wchodzą w tym przypadku w rachubę. Po drugie – niezwykle istotne w tym kontekście są parametry gleby. Chodzi o jej przepuszczalność. Zdecydowanie najlepsze jest podłoże piaszczyste, względnie gliniasto-piaszczyste. Po trzecie – należy uwzględniać poziom wód gruntowych. Nie może być on wysoki, ponieważ negatywnie wpłynie to na sposób funkcjonowania oczyszczalni. Oczyszczalnie z drenażem rozsączajacym można znaleźć w ofercie wielu firm.

Dodaj komentarz