Analiza rynku meblowego w aspekcie sprzedaży przez Intenret

Analiza sektora rynku meblowego w aspekcie handlu internetowego.

W dobie wiszącego również nad Polską kryzysu, branża meblarska wydaje się nie odczuwać na daną chwilę jego skutków. W polskie firmy produkujące meble dostrzegają coraz częściej szerokie możliwości jakie niesie za sobą Internet. Jako przykład przedstawimy firmę Bogart – Meble. Przedsiębiorstwo funkcjonuje już jakiś czas ale sklep internetowy jest w miarę nowy. Jednak zaczyna zyskiwać już sporo klientów. Firma Bogart – Meble prowadzi też sprzedaż tradycyjną w kilku miastach w Polsce. Firma Bogart Meble korzysta także z aukcji Allegro.  To alternatywa forma sprzedaży internetowej dla firmy Bogart Meble. Salony tradycyjne też przynoszą zyski. Firma Bogart Meble oferuje w internecie tylko meble własnego wyrobu. (Artykuł opisujący meble sklep internetowy firmy Bogart Meble w aspekcie konkurencji na tym rynku. https://arty.waw.pl)

obrazek symbolizujący zakupy internetowe

Rynek mebli w sieci nie należy do łatwych z powodu konkurencji i koszów transportu.  Ogólnie do konkurencyjnych sektorów handlu internetowego zalicza się:

  1. ubiór
  2. komputery
  3. sprzęt foto
  4. opony – tutaj przykład innego sklepu z tego sektora oferującego opony używane

Jeżeli chodzi o opony używane to wymieniona powyżej firma także niedawno założyła sklep internetowy.  Jest to  dość ciekawa firma ponieważ sprzedaje produkty używane, a dokładniej felgi i opony używane. Jest jedynym takim znanym mi sklepem sprzedającym opony używane w internecie. W sieci jest bardzo dużo firm oferujących nowe opony, dlatego prawdopodobnie firma nastawiła się na nisze rynkową jaką są opony używane

Wracając do sedna tematu czyli mebli. Meble jak już wspomniałem wiążą się z pewnym utrudnieniem – mianowicie  kosztami transportu. Sklep internetowy prowadzi dystrybucję mebli na całą Polskę, więc zwykle meble są albo wysyłane firmami kurierskimi albo odbierane osobiście przez klienta. Co stanowi także pewną barierę, ale mimo to powstaje coraz więcej sklepów internetowych oferujących meble.

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing