Kredyty mieszkaniowe i formalności

Nie ma to jak kupno mieszkania na kredyt. Oczywiście sa tacy, którzy odradzają takie wyjścia, ale nie ma to jak własne mieszkanie, nawet najmniejsze, ale swoje. Samo załatwienie kredytu mieszkaniowego nie jest rzeczą łatwą, trzeba liczyć się z tym, że zajmuje wiele czasu.

Trzeba bowiem zgromadzić strasznie dużo różnych papierków, dowodów, oświadczeń. Po czym następuje ich weryfikacja przez pracownika bankowego, w trakcie której może on prosić o uzupełnienie wniosku o jakieś dodatkowe dokumenty. Kiedy już jednak przejdzie się całą procedurę, a bank wyda decyzję kredytową pozytywną życie zaczyna nabierać barw. Oczywiście kolorowo zawsze nie będzie, bo jak przyjdzie co do czego i trzeba będzie zacząć spłacać kredyt, to może nagle okazać się, że zamiast iść na kolację do restauracji czy do kina trzeba zostać w domu ze względu na oszczędności.

Ale warto pamiętać, że robi się to z jakiegoś powodu, a tym powodem jest własne mieszkanie, czyli priorytet większości Polaków. Kredyty mieszkaniowe oraz pożyczki pozabankowe od różnych prywatnych inwestorów (Finansum.pl) nie powinny tym samym nikogo odstraszać, trzeba chwytać wiatr w żagle. Nie ma na co czekać. Oczywiście mogą przyjść gorsze dni czy miesiące, kiedy nie będzie z czego spłacać rat kredytu hipotecznego, ale przecież równie dobrze może być tak, że ten kredyt mieszkaniowy zaplanowany na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat spłacicie w kilka, kupicie dom. Jeśli zawsze będziecie myśleć tylko o tym co złego może się stać, nie podejmiecie ryzyka, a to z kolei oznacza tylko jedno – że nie będziecie właścicielami mieszkania.

Dodaj komentarz