Kredyty bez bik

Coraz trudniej dostać upragniony kredyt na mieszkanie. I wcale nie chodzi tutaj o tak zwane kredyty bez bik. Dziś nie wystarczy już tylko dobrze zarabiać. Najlepiej jeśli będziemy posiadali także jaką nieruchomość. Do tego łatwiej nam będzie także w sytuacji kiedy na naszych dłoniach znajdą się obrączki.

Młode małżeństwa szybciej dostaną kredyt niż osoby samotne, czy tak zwani single. Jednakże sytuacja zmienia się diametralnie jeśli owe młode małżeństwo stara się o powiększenie rodziny, albo już zdążyło ją powiększyć. Wówczas bank podchodzi do nich niepewnie. Z jednej strony rozumiem chęć posiadania własnego mieszkania. A jak wiadomo na zakup bez kredytu mogą pozwolić sobie nieliczne jednostki. Z drugiej jednak wiedzą ile kosztuje wychowanie dziecka, a rodzice ładują w pociechę każdy swój grosz. Sobie nie kupią, ale dziecku i owszem. Tutaj zderzają się dwa poglądy. Stabilizacja z jednej strony, rozrzutność i brak dostatecznej ilości pieniędzy na zaspokojenie wszystkich potrzeb z drugiej.

Właśnie w takiej sytuacji wyścig o kredyt mieszkaniowy wygrać może osoba, która jeszcze nie znalazła swojej drugiej połówki, nie ma jeszcze innych zaległości i nie interesują jej kredyty i pożyczki pozabankowe bez sprawdzania bik (Nasze-kredyty.pl). Czy łatwiej będzie jej go spłacać? Tego nie można określić tylko za pomocą tak niewielu danych, jednakże z pewnością powinna ona mieć równe szanse w owym wyścigu. Banki nie mają prawa dyskryminować osób tych, singli, tylko dlatego, że nie mają czy nie chcą założyć rodziny. Każdy przecież chce mieć swój kąt, nieważne czy planuje spędzać w nim czas samotnie czy dzieląc go z kimś. Kredyt mieszkaniowy powinien być przyznawany na takich samych zasadach każdemu.

Dodaj komentarz