Kredyty bankowe bez bik?

Co zrobić w sytuacji kiedy bank nie chce nam udzielić pożyczki czy kredytu? Najłatwiej skorzystać z usług innego banku. Co jednakże kiedy wiemy, że żadne bank nie będzie chciał nam pomóc? Cóż, wówczas są i inne wyjścia. Powstaje jednak pytanie dlaczego bank nie chciałby udzielić na kredytu czy pożyczki bez bik?

Otóż może to mieć miejsce  w sytuacji kiedy jesteśmy an czarnej liście BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która zbiera informacje o klientach banków i śledzi ich późniejsze poczynania. Oznacza to, że każdy kto kiedykolwiek brał pożyczkę, nawet niewielką oraz kredyt znajduje się w bazie BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej sprawdza czy klient, który zaciągnął zobowiązanie płaci regularnie raty kredytowe, jak szybko udaje mu się spłacić całość. W przypadku zauważenia nieprawidłowości, tudzież braku dokonywanych opłat po 90 dniach umieszcza nazwisko wraz z pełnymi danymi takiej osoby na swojej liście dłużników.

Kiedy już ktoś znajdzie się na takiej liście dłużników, to i owszem po spłacie zobowiązań z niej zniknie, jednakże sam fakt na zawsze zostanie odnotowany w jego papierach. Tym samym każda taka osoba będzie miała utrudnioną drogę w dostaniu kredytu czy pożyczki. I jeśli bank odmówi jej to musi zwrócić się o kredyt bez BIK od firmy pozabankowej (Pozyczki-bez-bik.biz) , albo o pożyczkę bez BIK do osoby prywatnej. Każda z ewentualności jest dodatkowym wyjściem z trudnej sytuacji i nie odbiera możliwości otrzymania kredytu bez zaświadczeń, a to jest przecież w tym wszystkim najistotniejsze.

Dodaj komentarz