Jaką fontannę do ogrodu wybrać?

Fontanny to element bardzo chętnie wykorzystywany w przydomowych ogrodach. Nawet, jeśli ktoś nie dysponuje dużym ogrodem, może bez przeszkód pozwolić sobie na zamontowanie fontanny – wszystko jest tylko kwestią doboru odpowiedniego systemu. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.
Zazwyczaj w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na kształt fontanny. To zresztą bardzo ważny aspekt. Chodzi bowiem o to, aby fontanna pasowała do ogrodu i ładnie komponowała się z otoczeniem, a nie odcinała się od niego. Dlatego też istotne jest to w jakim stylu będzie utrzymana. Na szczęście pole do popisu w tym obszarze jest bardzo duże. Wystarczy zapoznać się z ofertą paru sklepów, aby się o tym przekonać (np. pod adresem ogrodosfera.pl/Fontanny). Oczywiście sam kształt fontanny to nie wszystko, są również inne jej parametry jakie należy mieć na względzie.
Trzeba zwrócić uwagę na taki aspekt jakim jest siła strumienia. Silne strumienie mają ten ogromny plus, że dzięki nim do wody zostaje dostarczona odpowiednia ilość tlenu. Jednakże z drugiej strony może dojść do uszkodzenia co wrażliwszych roślin. Niejednokrotnie pojawia się tu też problem wody rozpryskującej się poza zbiornik. Zastanawiając się nad tym jaka powinna być intensywność strumienia, należy uwzględniać wielkość zbiornika wodnego (ostatecznie można przecież poradzić się w tych kwestiach fachowca). Jeśli ktoś ma małe dzieci, powinien bezwzględnie pamiętać o tym, że w żaden sposób nie może ona stanowić dla nich zagrożenia.

Dodaj komentarz