Jak prowadzić sklep internetowy

Internet stworzył możliwość pozyskania dla firm nowych klientów. Dlatego też powstaje coraz więcej sklepów internetowych. Dla klientów jest to niewątpliwie pozytywne zjawisko, ponieważ można już kupić praktycznie wszystko nie wychodząc z domu. Można również porównać ceny produktów i wybrać najbardziej satysfakcjonującą nas ofertę. Jednak dla firm prowadzących sklepy internetowe nie jest już tka różowo. Rosnąca konkurencja zmusza do ciągłego obniżania cen i coraz trudniej znaleźć klienta i pozostać konkurencyjnym. Tym bardziej, że za pomocą porównywarki cen klient może w momencie znaleźć najtańszą ofertę. Tak więc ze względu na dużą ilość podmiotów na rynku nie jest to prosty business. Marże na konkretnych produktach są bardzo niskie.

Jedyną metodą jest tu masowa sprzedaż. Szczególnie trudne może być przetrwanie na rynku firmy, która opiera swoją działalność wyłącznie na sklepie internetowy. Do tego dochodzi jeszcze problem pełnej zależności od google, które zwykło już subiektywnie traktować serwisy internetowe i cała nasza praca może w każdej chwili pójść na marne, nie mówiąc już o zainwestowanych środkach finansowych. Oczywiście są branże łatwiejsze i trudne. Wszystko zależy od rodzaju oferowanego towaru. Na pewno do trudnych branż można zaliczyć przykładowo sprzęt rtv i komputerowy, opony czy meble. W grupach tych jest największa konkurencja.

zakupy na telefonie komórkowym

Dzisiaj przeanalizujemy te dwie ostatnie czyli meble i opony. Nawiąże tutaj do doświadczeń mojego znajomego przedsiębiorcy, który od niedawna ma sklep internetowy opon używanych. Oferuje on tanie opony używane oraz alumy używane. Jako że ma w swojej ofercie wyłącznie towar używany problemem może być tutaj niechęć ludzi do zakupu towarów używanych, których wcześniej nie zobaczyli. Szczególnie, że tanie opony używane, czy używane alumy mogłyby wiązać się z niepewnością, przy dokonywaniu zakupów przez sieć. Tak więc tanie opony używane i felgi używane to dosyć trudny produkt do handlu sieciowego. Przecież nawet te wyjątkowo tanie opony, czy felgi, to jednak duży wydatek, dla przeciętnego Kowalskiego. Są to już kwoty które trudno ryzykować, a takowe ryzyko niewątpliwie istnieje przy zakupie używanych opon. Mimo to ów przedsiębiorca, nieźle sobie poczyna na tak trudnym rynku opon. Może dzięki temu że daje gwarancję na swoje opony. Jeśli zamierzacie zakupić tanie opony używane lub felg, to z czystym sumieniem polecam opisany powyżej sklep internetowy opon.

Kolejnym interesującym przykładem może być także salon meblowy, który otwarł niedawno sklep internetowy. Ów salon internetowy prowadzi sprzedaż mebli. Branża mebli też jest niełatwym rynkiem. Takie salony zwykle opierają się również zazwyczaj na handlu na allegro, co pomaga przetrwać na starcie działalności. Warto także oferować sprzedaż w tradycyjny sposób. Ten Salon oferuje np. sprzedaż stacjonarną metodą, czyli przez salon, a sieciowa dystrybucja istnieje na całą Polskę. Nie należy na początku koncentrować się tylko na sklepie internetowym. Firma ta sprzedaje głównie swoje meble.

Rzeszów jest jednostką macierzystą firmy, dodatkowo firma niedawno otwarła salom mebli w Warszawie. Czyli można powiedzieć że firma rozwinęła się na tyle aby postawić filię salonu, dopiero końcowym etapem było założenie sklepu internetowego. Niemożna zapominać również o tym, że bardzo istotny jest projekt graficzny sklepu i estetyka oraz łatwa nawigacja. W sieci jest sporo poradników na temat ja prowadzić sklep internetowy oraz  informacji na temat jego promocji

Tanie Opony – Firma Extra Opony

42-612 Tarnowskie Góry, ul. Skrzypczyka 24
telefon: 501 364 347

Źródła:
1. https://www.investor.wroclaw.pl
2. https://www.rp.pl
3. https://tokefem.jimdo.com