Jak organizowane są profesjonalne pokazy pirotechniczne?

Sztuczne ognie puszczamy powszechnie o godzinie 24, kiedy świętujemy nadejście Nowego Roku. Trudno sobie wyobrazić Sylwester bez fajerwerków. Tanie fajerwerki kupimy w każdym sklepie w okresie przedświątecznym, ale uwaga – ich samodzielnie odpalanie jest niebezpieczne. Petardy w żadnym wypadku nie powinny znaleźć się w rękach najmłodszych, ponieważ ich odpalenie może doprowadzić nawet do tragedii. 

Profesjonalne pokazy

Dlatego jeśli już organizować pokazy pirotechniczne na większą skalę, na przykład podczas wesela czy organizacji imprezy sylwestrowej, lepiej zdać się na profesjonalistów. Tworząc profesjonalny pokaz sztucznych ogni w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo osób zajmujących się odpalaniem fajerwerków i wszystkich gości imprezy. Takie zorganizowane pokazy pozwalają na wykreowanie widowiskowego wydarzenia, z zastosowaniem takich fajerwerków, które stworzą niepowtarzalną atmosferę i niezwykłe show.

Obowiązki organizatora

Kupując fajerwerki w sklepie wyspecjalizowanym w ich sprzedaży można dowiedzieć się, jaka firma zorganizuje dla nas profesjonalny pokaz pirotechniczny. Wtedy nie będziemy musieli samodzielnie uzyskiwać pozwoleń z różnych urzędów i tracić na to swojego cennego czasu. Profesjonaliści wykorzystają do odpalenia fajerwerków na imprezie masowej elektroniczne systemy, pozwalające na precyzyjną kontrolę przebiegu pokazu pirotechnicznego. Przed organizacją takiego wydarzenia firma zajmująca się zawodowo fajerwerkami powinna pojechać na miejsce, w którym pokaz ma być zorganizowany i sprawdzić, czy jest ono bezpieczne. To do organizatora pokazu należy zabezpieczenie w odpowiedni sposób miejsca odpalania wyrzutni, aby w jego bezpośredniej okolicy nie znalazły się osoby do tego niepowołane. Profesjonalne pokazy pirotechniczne są przeprowadzane z wykorzystaniem wyrzutni, zapewniających wszystkim gościom doskonałą widoczność.

Najlepiej ubezpieczyć pokaz pirotechniczny, aby w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wypadków to ubezpieczyciel pokrywał koszty ewentualnych odszkodowań i koszty leczenia.

Dodaj komentarz