Grzejniki pokojowe – stosowane kryteria podziału

Jaki grzejnik pokojowy najlepiej zda egzamin w praktyce? Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie, albowiem jest to uzależnione od bardzo wielu czynników, które każdy musi mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji zakupowej – jest ona zawsze indywidualną sprawą.
Na temat nowoczesnych grzejników pokojowych oraz przesłanek jakimi trzeba się kierować przy ich wyborze można przeczytać m. in. tutaj. Kryteria podziału tych urządzeń są rozmaite. Jednym z nich jest materiał użyty do produkcji – w tym zakresie można wyszczególnić grzejniki stalowe, aluminiowe, miedziane oraz coraz rzadziej stosowane modele żeliwne. Każda z tych wymienionych opcji ma zarówno swoje wady, jak i zalet, przykładowo grzejniki stalowe to bogactwo asortymentu, ale z drugiej strony problemy przy wymianie (chodzi o dopasowanie rozstawu przyłączy).
Innym istotnym kryterium stosowanym przy podziale grzejników pokojowych jest sposób oddawania ciepła do pomieszczenia – tutaj mówi się o modelach konwekcyjnych bądź działających poprzez promieniowanie. Ponadto dostępne w sprzedaży grzejniki różnią się między sobą i pod wieloma innymi względami. Można je montować od dołu bądź z boku. Ich powierzchnia jest wykańczana na rozmaite sposoby, a kolor niekoniecznie musi być biały, chociaż taki właśnie jest najczęściej spotykany. Zaopatrzyć się można nie tylko w grzejnik w którymś ze standardowych rozmiarów. Producenci mają do zaoferowania także i inne możliwości – niektóre pomieszczenia wymagają zastosowania grzejnika o nietypowym kształcie i rozmiarze.

Dodaj komentarz