Egipt – w internecie ludzie opisują jak uchronić się przed zemstą faraona

“Zemsta Faraona” – któż o niej nie słyszał. Oczywiście to nie jedyna “atrakcja” w Egipcie. Nie można zapominać, że Egipt to niewątpliwie bardzo interesujący turystycznie obszar Afryki, który warto zobaczyć – orientalna zabudowa, starożytne piramidy, ładne pejzaże, piaszczyste plaże oraz jedna z ładniejszych rafa podwodna, to tylko niektóre z zalet zachęcających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy wiedzieć, iż Egipt – więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj: pod tym linkiem. oferuje także mniej przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest niestrawność żartobliwie nazywana zemstą faraona.

Kobieta rzadziej na to choruje

Choroba ta poważnie może zepsuć każdemu człowiekowi urlop w Egipcie. Stała się ona przekleństwem dużej liczby turystów odwiedzających ten rejon Afryki. Z niewiadomych powodów częściej dotyka mężczyzn, co nie znaczy, iż któraś kobieta> może myśleć, że jest odporna. Wprawdzie kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak zemsty niż facet, aczkolwiek mimo wszystko zwykle kobieta też powinna tak samo uważać, gdyż różnica w zachorowalności kobiet i chłopaków jest bardzo nikła.

Choroba ta objawia się wyjątkowo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach temperatura bywa bardzo duża nawet do 42 st., co także może być niebezpieczne dla zdrowia chorego. Choroba ta inicjowana jest przez powszechnie w Egipcie bakterie. Występują one nagminnie w pożywieniu, jednakże ogólnie są wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do zbyt czystych krajów więc o zatrucia nie trudno.

Jak uniknąć rozchorowania będąc w Egipcie?

Jeżeli w czasie wczasów odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Poza tym nie wolno pić wody kranowej, nie można się jej nawet zachłysnąć niechcący w trakcie kąpieli. Pijemy tylko wodę butelkową, nawet zęby myjmy wodą mineralną. Egipt to nie Polska, woda tam jest zapełniona zarazkami wszelkiej formy, którym mnożeniu sprzyja też tamtejszy ciepły klimat. Przebywając w Egipcie spożywamy jedynie smażone potrawy, żadnych surowych warzyw, czy owoców. Picie alkoholi też może nas wspomóc. Ale nawet stosownie owych porad nie da nam żadnej gwarancji, że nie dopadnie nas zatrucie Faraona. W sytuacji wystąpienia niewielkich symptomów warto kupić w egipskiej aptece substancje o nazwie Antinal, nasze lekarstwa nie pomagają. Ale kupując ten lek nie dajmy poznać, że boli nas żołądek itd. – pytani – oznajmijmy, że kupujemy na wszelki wypadek, bo gdy aptekarz zauważy, że jest nam potrzebny to zabulimy za niego 4 razy więcej niż zwykle. W sytuacji silnych rozchorowań lepiej iść do przychodni.

Źródła:
1. http://kobietyn.eu
2. https://www.bip.gov.pl/
3. http://www.poradniki.zgora.pl

Dodaj komentarz