Do Czarnogóry na urlop i odpoczynek

Po przepracowanym ciężki roku “harówy”, każdy ma praw do odpoczynku. Pozostaje tylko dylemat gdzie spędzić swój długo wyczekiwany urlop. Tak więc chcemy wam zaproponować wypad do Czarnogóry. Jest to kraj nad Adriatykiem, zresztą bardzo piękny, który ma wspaniałe pejzaże powiązane z nietypowym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skał oraz morza zapewnia nam równie cudne wrażenia.

Czarnogóra zalicza się do krajów byłej Jugosławii i nie jest jeszcze tak oblegana przez turystów jak Chorwacja. Praktycznie do Czarnogóry można przyjechać w celu zwiedzania i podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynku – na tak zwane plażowanie etc.

[Szczegóły: http://www.poradniki.zgora.pl].

Nieprzeciętnym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie początku lata da się w górach pozjeżdżać na nartach, a później przyjechać do terenów brzegowych i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe.

Do Czarnogóry można przyjeżdżać w sumie przez cały rok. Aczkolwiek najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu i wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym czasie znikomy. Reasumując w okresie lata pod kątem klimatycznym Czarnogóra przypomina troszkę Polskę, Jednakże jest dużo goręcej i uraczymy tam dużo więcej słońca.

Czarnogóra poza plażami oraz cudownymi widokami posiada też wiele interesujących miejsc wartych odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których także jest w tym kraju ogrom, ale też o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności typowo turystycznej jak i rozrywkowej i wypoczynkowej.

Inne źródła:
https://www.gov.pl

Dodaj komentarz