Co warto wiedzieć o pożyczkach pozabankowych?

Osoby, które nie mają problemów z uzyskaniem kredytu, przyznaniem karty kredytowej czy debetu na koncie etc. nie są zainteresowanie poszukiwaniem innych niż bankowe rozwiązań pomagających w realizowaniu rozmaitych planów i zaspokajaniu potrzeb. Nie każdy jednak znajduje się w tak komfortowej sytuacji. Coraz więcej jest ludzi, dla których kredyt jest po prostu nieosiągalny. Zbyt wysokie wymagania ze strony banków i zbyt niska zdolność kredytowa konsumentów – oto główne przyczyny takiego właśnie stanu rzeczy.

W takich sytuacjach przeważnie jedyną opcją jest pożyczka pozabankowa. Co warto wiedzieć o tym produkcie finansowym? Przede wszystkim to, że jest on skierowany do zupełnie innej niż kredyty grupy docelowej. Nastawiony jest również na zaspokajanie nieco odmiennych potrzeb – o wiele częściej wchodzą w tym momencie w rachubę bieżące wydatki aniżeli długoterminowe cele. Nie mniej jednak najbardziej charakterystyczną cechą pożyczek pozabankowych jest ich powszechna dostępność, która wynika w głównej mierze z tego, że firmy pożyczkowe mające w ofercie kredyty bez bik nie mają względem swoich klientów wygórowanych wymagań. Szczerze powiedziawszy, są one bardzo niskie.

Uproszczone formalności, z których słyną firmy pożyczkowe biorą się stąd, że od klientów nie wymaga się idealnej historii finansowej (brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej), a także zaświadczenia o wysokości zarobków i ich źródle. Firmy pożyczkowe są nastawione raczej na to, by podpisywać umowy ze wszystkimi chętnymi. Nie ma tu selekcji wniosków.

Dodaj komentarz