Co przemawia na korzyść firm pożyczkowych?

Pożyczki pozabankowe stanowią obecnie bardzo silną konkurencję dla kredytów oferowanych przez banki. Ludzie coraz częściej decydują się na usługi firm pożyczkowych, a przemawia za tym wiele powodów. Przede wszystkim doskonale wiedzą, że tutaj nikt im finansowego wsparcia nie odmówi, ponieważ ich finansowa historia nie będzie mieć żadnego wpływu na decyzję w sprawie wniosku. Firmy pożyczkowe nie mają bowiem w zwyczaju weryfikowania swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej.

Nie jest dla nich istotne również to ile zarabiają i jakie posiadają źródło dochodów (domowy budżet wcale nie musi być zasilany regularnie). Dla porównania w bankach jest zupełnie inaczej. Każdy jeden wniosek jest bardzo dokładnie prześwietlany. Banki też drobiazgowo sprawdzają finansową wiarygodność osób ubiegających się o kredyty. Obowiązują w tym zakresie sztywne ramy procedur, poza które nie wychyli się którykolwiek z banków. Z punktu widzenia przeciętnego człowieka za firmami pożyczkowymi przemawia również to, że na pieniądze nie trzeba długo czekać – niejednokrotnie są one wypłacane od ręki, zaraz po podpisaniu umowy.

Kredyt bez bik dla osób potrzebujących gotówki (Kredyty-biznes.pl) w trybie pilnym jest zdecydowanie lepsza opcja niż kredyt. Ponadto trzeba też zwrócić uwagę na to, że pożyczka pozabankowa nie musi wcale opiewać na wysokie kwoty – równie dobrze może być to i kilkaset złotych. Zainteresowanie niewysokimi pożyczkami jest właśnie największe. Ludziom często brakuje naprawdę niedużych sum, aby mogli dopiąć domowy budżet.

Dodaj komentarz