Co jest zarzucane firmom pożyczkowym?

Firmy pożyczkowe na brak klientów nie mogą dziś narzekać. Należy jednak zauważyć, że maja również i swoich przeciwników, którzy zarzucają im w głównej mierze bardzo wysokie ceny usług. Czy takim oskarżeniom należy ślepo dawać wiarę? Otóż niekoniecznie. Trochę w tym prawdy jest, ale to wcale nie oznacza, iż takie stwierdzenie należy odnieść do wszystkich firm pożyczkowych. Instytucje te są różne – tak więc i udzielanie przez nie pożyczek odbywa się na rozmaitych zasadach.

W jednym miejscu klient może liczyć na bardziej korzystne dla siebie warunki, gdzie indziej natomiast ich nie otrzyma. Z jednej strony niemało jest parabanków zorientowanych na wyciągnięcie z kieszeni konsumenta dosłownie ostatniej złotówki, ale z drugiej strony mnóstwo jest i takich, gdzie pożyczkę pozabankową można uzyskać na naprawdę rozsądnych warunkach. Wybór należy tylko i wyłącznie do klienta – to on decyduje o tym, z kim podpisze umowę. Jeśli komuś nie chciało zapoznać się z rynkowymi ofertami w zakresie pożyczek pozabankowych, odpowiedzialnością za niewłaściwą decyzję powinien obarczać jedynie siebie.

Dla porównania dość podobnie sprawa przedstawia się z kredytami. Należałoby sobie zadać pytanie – czy rzeczywiście są one tanie? Raczej trudno będzie znaleźć osobę, która na takie pytanie odpowie twierdząco. Poza tym oferty kredytowe też są szalenie zróżnicowane i jeśli komuś zależy na znalezieniu tej najlepszej dla siebie, musi je ze sobą porównać i dokładnie przeanalizować. Pochopne decyzje jeszcze nikomu nie wyszły na dobre.

Dodaj komentarz